Dezenfektanlı Klima Sistemleri Bakımı

DEZANFEKTANLI KLİMA TEMİZLİĞİ ve KLİMA BAKIMI

KLİMA BAKIM , KLİMA ONARIM, KLİMA MONTAJ, KLİMA TAŞIMA, KLİMA TAMİRİ

Klima Temizliği ve Klima Bakımı İşlem Adımları:

1-Klima Bakımlarımız KLİMA USTALARIMIZCA Yapılmaktadır.

2-BİZ YIKAMA ÇADIRIYLA ÖN PANJURU YIKAMA İŞİNİ YAPAN KLİMACILARDAN DEĞİLİZ.

3-Bizler KLİMANIZI SÖKEREK DETAYLI BAKIM YAPIYORUZ.

4-Öncelikle Klimanın Düzgün Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Ediyoruz.

5-Elektrik Sigortasının Şalterini İndiriyoruz.

6-Klimanın ön kapağını kaldırarak açıyoruz.

7-Klima filtresini yerinden çıkarıyoruz.

8-Klima Dönen Pervanesi Sökülebiliyorsa Yerinden Söküyoruz.

9-Klima Filtresi ve Pervanesini, Dönen Aksamını MSDS li Dezenfektanla veya Allerjiniz var ise OZONLA yerinde Dezenfekte ediyoruz.

10-Durulama işleminden sonra yerine Filtre ve Pervane gibi dönen aksamını yerine takıyoruz.

11-Klima dış ünitesi ulaşılabilir alanda ise onu da dezenfekte ediyoruz.

12-Klima İçindeki koku, bakteri virüs, lejyonella ve mantarları dezenfekte etmiş oluyoruz.

13-Klima Gazını Kontrol Ediyoruz.

14-Klima Arızalarını Kontrol ediyoruz.

15-Klima Dezenfeksiyonu ve Bakımı sonunda belge düzenliyoruz.

16-Dezenfeksiyon etiketi yapıştırarak bir sonraki dezenfeksiyon tarihini belirliyoruz.

17-Klimanız kokusuz, bakterisiz, virüssüz ve en önemlisi de KİMYASAL KULLANILMADAN dezenfeksiyonu sağlanmış olarak faal durumda hizmetinize sunuluyor.

18-Kullandığımız Dezenfektanın MSDS'i Mevcuttur.

19-Personelimizin İsg, Hijyen ve Ustalık Belgeleri Tamdır.

Klimamı OZONLA mı yoksa KİMYASALLA mı temizletmeliyim?

- Allerjiniz, Astım Bronşitiniz var ise, Evinizde Küçük Çocuğunuz var ise, Evinizde Küçük Hayvanınız var ise OZONLA ve BUHARLA Klima dezenfeksiyonunu öneririz.

- Klimanız uzun süredir temizlenmediyse, Klimanız çok kirliyse, Klimanız işyerinizdeyse, İç haznesinde bolca toz, yağ ve kirlilik var ise KİMYASAL DEZENFEKTANLA Klimanızın Dönen Aksamlarını Sökerek dezenfektanla yıkamalı sistemle Yerinde Klima temizliği ve Bakımı yaptırmanızı öneririz.

Ozonla Klima Dezenfeksiyonunun Avantajları Nelerdir?

AVANTAJLARI :Nefes almak için temiz hava, Elektrik enerjisi maliyetinde tasarruf, Ekipmanın kullanım ömrünü uzatın
Su damlaması ve yoğuşma problemini önleyin, Hızlı soğutma etkisi

Özellikle yaz döneminde serinlemek amacı ile kullanılan klimalar, kış döneminde da ısıtıcı olarak mecburen kullanılıyor ise mutlaka periyodik olarak bakımlara ihtiyaç duyar. İzmir Klima Servisleri olarak klima bakımı İzmir, klima montajı, İzmir klima tamiri, klima arızası ve bu tür cihazlarda oluşabilecek tüm mekaniksel problemler konusunda İzmir klima bakım servisi hizmeti vermektedir. Klimadan gelen gürültüler herhangi bir problem olduğunun ön tezidir, bu nedenle mutlaka göz ardı edilmemeli ve herhangi bir kaza oluşmadan bakımları mutlaka yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır.

Kimyasal temizleme için iç mekan soğutma ünitelerinin sökülmesi, İç mekan soğutma bobinlerinin kimyasal temizliği , Dış kondenser bobinlerinin temizliği, İç mekan soğutucu drenaj tavalarının temizlenmesi, Su yoğuşma drenaj sistemlerinin temizlenmesi, Üfleyici tekerleklerin ve bıçakların temizliği, Tüm elektrikli bileşenlerin kontrolü, Tüm ayarların kontrol edilmesi, İç mekan soğutma ünitelerinin yeniden kurulumu, Soğutucu akışkan sistemlerinin kontrolü, Soğutucu akışkan doldurma,

Evaporatör bobinlerinin temizlenmesi , Kondenser bobinlerinin temizlenmesi, Yoğuşma drenaj tavalarının temizlenmesi, Yoğuşma suyu drenaj sistemlerinin temizlenmesi, Üfleyici tekerleklerin ve bıçakların temizliği, Tüm elektrikli bileşenlerin kontrolü, Tüm ayarların kontrol edilmesi, Soğutucu akışkan sistemlerinin kontrolünü içerir.

Koku oluşumu, spor oluşumu, kist, bakteri ve virüslerin tam olarak yok edilmesini sağlar. Klima ve Havalandırma kanalları ozonlama ile dezenfekte edilir.

Klimanızı Dezenfekte Ederken Neler Yapıyoruz?

Klimanızın mekanik temizliğinin yanında tam olarak dezenfekte ediyoruz. Sıradan temizliklerden hemen sonra tekrarlayabilen, yosunlaşma, spor oluşumu, kist, bakteri ve virüsler tam olarak yok edilmesini sağlar.

Klima Kapağı açılarak Klima Filtresi sökülerek dışarıya alınır.Klima filtresi lavaboda Sıcak buhar ile yıkanır. Klimanın iç ünitesine dezenfektan sıkılır. Sonrasında ozonlama ile dezenfekte edilir. Estetik görünüm kontrolü ve bakımı yapılır.Oda içi ünitesinin iç yüzeyinin kapak dâhil temizliği yapılır.

İSTEĞE BAĞLI KİMYASAL VEYA OZON YÖNTEMİYLE DEZENFEKTE EDİYORUZ..

 

KLİMA MONTAJI
KLİMA TAŞIMA
KLİMA TAMİR
KLİMA SERVİS
KLİMA BAKIM